W co zapakować paczkę, aby nie została uszkodzona w transporcie?

Bezpieczne paczki

Martwisz się czy butelka drogiego wina, którą wysyłasz swojemu znajomemu, nie ulegnie zniszczeniu podczas przewozu? A może boisz się, że zamówiona figurka straci jakiś element po drodze do twojego domu? Mamy dla ciebie porady, jak bezpiecznie pakować paczki, tak aby ich nie zawartość nie była rozrzucona na wszystkie strony świata.

Pakuj przedmioty w dużym pudełku

Jest ono przydatne, gdyż przedmiot będzie miał dużo miejsca i nie będziesz musiał się martwić o to, że zostanie zgnieciony przez ciężkie obiekty w samochodzie. Im większa przestrzeń, tym lepiej. Jednakże warto zachować tutaj rozsądek i nie brać ogromnego pudła dla czegoś rozmiarami przypominające zapalniczkę.

Delikatne przedmioty wymagają specjalnego podejścia

Kruche produkty, zrobione chociażby ze szkła, będą wymagały trochę innego zabezpieczenia. Najbardziej polecam tutaj stosowanie pianek. Jednakże same stosowanie wypełniaczy do pudełka i wpakowanie na nie np. butelki, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tak delikatny przedmiot dobrze jest dodatkowo wzmocnić, owijając go folią bąbelkową lub wkładając go w niewielki kartonik.

Po tym wszystkim, przedmiot warto włożyć do głównego pudełka w taki sposób, aby nie był na samym dnie, czy też na samej górze (albo przy ściankach). Ten sposób pakowania nie tyczy się tylko szklanych wyrobów, ale każdego innego delikatnego przedmiotu.

Upewnij się, że pudełko jest dobrze zamknięte

Nikt by nie chciał, aby zawartość jego przesyłki nagle wysypała się na drodze. Dlatego warto upewnić się, że opakowanie będzie szczelnie zamknięte. Cienki pasek taśmy klejącej na środku pudełka na pewno nie będzie wystarczający. Dobrze jest po prostu nie oszczędzać na taśmie klejącej w tym przypadku. Jednakże klejenie na oślep po wszystkim też nie jest błyskotliwym pomysłem. Taśma klejąca będzie się najlepiej trzymać, kiedy żaden fragment nie będzie odstawać od powierzchni i zostanie dodatkowo ugnieciona.

Dobrym rozwiązaniem będzie dodatkowe oklejenie końcówek położonego plastra. Nie należy zapominać o tym, aby upewnić się, czy dane pudełko nie jest w jakiś stopniu zniszczone, podarte lub po prostu mokre. Na to nie pomoże nawet taśma klejąca na dłuższą metę i będziemy ryzykować utraty pakunku.

Nie wszystko można wysyłać paczkami

Warto pamiętać, że nie każdy przedmiot można wysłać w paczce. Czasem pula towarów, które można umieścić w paczce, jest ograniczona przez prawo danego kraju (jeśli mowa o transport międzynarodowy), przez politykę firmy kurierskiej albo przez tzw. „zdrowy rozsądek” (wysyłanie surowego mięsa na drugi koniec Polski raczej nie jest przykładem „zdrowego rozsądku”).

Z wyżej wymienionych powodów, warto zapoznać się z listą towarów zabronionych w danym kraju, jeśli mówimy o wysyłanie paczek z państwa A do państwa B (np. wysyłanie liścia konopi indyjskiej z Holandii do Polski, będzie zabronione przez Polskie prawo i poniesiesz karę pieniężną albo nawet więzienia.

Jednakże, z Holandii można wysyłać wiele innych przedmiotów, a do tego będzie potrzebna dobra firma kurierska, którą znajdziesz tutaj: https://www.epaka.pl/przesylki-do-holandii.

Warto również wspomnieć o tym, że wysyłanie przesyłek między państwami jest dość drogie i tutaj warto zapoznać się z ofertami firm kurierskich i znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie np. taką ofertę: https://www.epaka.pl/paczki-do-anglii.

Kiedy już wybierzesz odpowiednią firmę kurierską i upewnisz się, że twoja paczka nie podzieli losu samochodu-celu na poligonie artyleryjskim, ze względu na niewystarczająco dobre zabezpieczenia, możesz śmiało ją wysłać nawet na koniec świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =